Nendo Studio בחולון

מאת: גלית שול

העיצובים הנקיים והמינמליסטים של סטודיו ננדו היפני מפורסמים בעולם. הסטודיו פעיל בתחומים של עיצוב פנים, עיצוב מוצר ועיצוב גרפי. בשנה שעברה נבחר הסטודיו על ידי מגזין WallPaper, לאחד מחמשת המשפיעים ביותר בעולם העיצוב. את הסטודיו מוביל  אוקי סאטו, שהוכתר לאחרונה כ״מעצב השנה״ של מגזין Wallpaper ו-Elle Décor.

משמעות המילה "ננדו" ביפנית היא חומר חופשי, חומר רך וגמיש המאפשר לשחק ולהרכיבו בכל פעם מחדש ובדרך אחרת. "ננדו"  מסמל את התפישה העיצובית של הסטודיו: לשנות ולעצב מחדש את רגעי היומיום שלנו לכדי אובייקטים פונקציונליים ידידותיים ובעלי הומור.

לשמחתנו אוקי סאטו סלב העל החליט להציג את הבכורה העולמית לתערוכה שלו דווקא בחולון. מרגע שידענו שהוא כאן היה לנו ברור שאנחנו מתייצבות.

"התערוכה חוקרת את החלל היחיד בו לא יכול המעצב להתערב, החלל שבין לבין. זהו החלל הלא מעוצב אותו מותירים לטובת אור ואוויר. דרך מוטיב החלל הזה מספר אוקי סאטו את סיפור של הקריירה הייחודית שלו " אומרת מריה כריסטינה דידרו, אוצרת התערוכה.

וכך קרה שביום הכי חם החודש הגענו לקרירות המויזאון לעיצוב בחולון ונכנסנו לחלל מהפנט של אסתטיקה, דיוק, וניקיון.

ננדו גריי טיימס

הקונספט המוביל של סטודיו  ננדו הוא:

Giving people a small ” ! ” moment

באמת הרגשנו כך.

מן שמחה/פליאה למראה המוצגים השנונים והיפים כל כך.

וכך קרה שמצאנו את עצמנו מדלגות מעיצוב לעיצוב צועקות" ! " אחת לשנייה –

עד שהגיעה השומרת שמזכירה לנו שמדובר במוזיאון ו "שקט".

אז ממש בשקט, אנו מביאות כאן כמה טעימות:

גשם

ננדו גריי טיימס

סדרה של 20 בקבוקונים המכילים גשם.

הבקבוקים מייצגים את הניואנסים של המילה גשם ביפנית. ביפנית יש  עשרות מילים לגשם, בהתאם לתנאי מזג האוויר ולשעה. הבקבוקים מבטאים את מערכת היחסים הייחודית של התרבות היפנית עם הטבע.

מטריה

ננדו גריי טיימס

פשוט וגאוני  – מטרייה שהידית מאפשרת לה לעמוד באופן עצמאי כשהופכים אותה על הידית, להיתלות משולחנות, ולהישאר מושענת על קיר . שימו לב לצבע המטריה J

גן יפני

ננדו גריי טיימס

שיתוף פעולה עם חברת "אבן קיסר" הישראלית משטחים דמויי שולחן בהשראת גן סלעים יפני מסורתי. נראים כחלוקי נחל עדינים הנישאים על מוטות מתכת.

כסא כרוב

ננדו גריי טיימס

כמה שמחנו לפגוש את הכיסא האייקוני העשוי מגליל נייר. 40 הכיסאות הראשונים שהסטודיו יצר הפכו מהר מאוד לחלק בלתי נפרד מאוספי מוזאון רבים כולל גם ה MOMA. הרעיון פשוט, הרוכש מקבל גליל נייר ופותח את הכיסא בעצמו.

אסור לגעת

תערוכה הבנויה מפרטים קטנים. המצטרפים לתהליך שעובר על המבקר וגורם לו לעצור, לחשוב להשתאות וכן גם לחייך. עברנו התנתקות שכזו וצללנו לתוך היופי היפני הזה.

היה חסר מאוד לגעת. הרבה מהמוצגים מדברים על מרקם וכל כך מתחשק לשלוח יד וללטף. אבל השומרת שלא אהבה את קריאות השמחה שלנו נעצה בנו מבטים שהשאירו את הידיים שלנו בצדי הגוף.

74 עבודות של עיצוב יפני עכשווי מחכות לכם עד לנעילה בתאריך: 29 באוקטובר 2016.

קולקציית קערות העשויה סיליקון. כשנוגעים בהן הקערות משנות צורה כמו נוזל וממשיכות למשך כמה רגעים בתגובה לכוח החיצוני.

No Comments

Post a Comment

הרשמו לאתר!

כל מה שחדש ב- Grey Times

ישירות למייל שלכם:

You have Successfully Subscribed!