שבוע האפנה 2017 – גינדי תל אביב

שבוע אופנה בתל אביב נותן לנו להרגיש קצת כמו קארי בראדשו בניו יורק ואנחנו מתעלמות מכל מיני צרימות ומתמסרות לחוויה של אסתטיקה ויצירה בעיר הגדולה. האמת שהתחושה היא שאנחנו לא כל כך לוקליים. שבוע האופנה נפתח בהצדעה לגוטקס. דוגמה למותג ישראלי שהפך לאחד משלושת השחקנים הגדולים בעולם לבגדי ים. לגמרי בינלאומי. 100 העיתונאים שהגיעו מרחבי העולם לסקר את האירוע הוסיפו לתחושת הגלובליות וכמובן גם 20 המעצבים שבאמת עומדים בקריטריונים של מעצבי על.

אבל אנחנו התאהבנו בויקטור ויוי בלאיש שכבר עשה את כל הסיבוב הבינלאומי וחזר אלינו לביצה המקומית.

נראה לנו שהביוגרפיה של המעצב די ידועה, אבל עדיין מרגשת. בוגר עיצוב אופנה בשנקר, לאחר הלימודים הוזמן לעבוד אצל רוברטו קוואלי והפך למעצב הבית. פתח ליין עצמאי מצליח שהציג במילאנו.

חזר לתל אביב לסטודיו בו הוא מעצב שמלות כלה וערב.

זוכרים את השמלה שלבשה מילי אביטל באוסקר?

ויקטור בלאיש

ואת שמלת כלה של מלאני פרס

צילום: ברק פכטר

הבחירה בבלאיש כפותח שבוע האופנה התגלתה כמושלמת. בלאיש הציב רף גבוה מאוד.  קוטור מחומרים טבעיים, נוחות בלתי מתאמצת, של זוהר בוהמייני ועיצובים בינלאומיים.

הקולקציה

חוף קסום, מיתולוגיה יוונית, חולות סהרה, געגוע, נשיות, אהבה אלו האסוציאציות שעלו בנו כאשר ראינו את התצוגה הולכת וצועדת באולם המתרגש.

גוונים של ורוד פודרה, תכול כסף, חול ים ונגיעות זהב. אפרודיטות במראה נינוח והרמוני. שמלות שיפון עתירות וולנים ונפח שיכלו בקלות להגיע למחוזות מביכים נראו כיצירת מופת גאונית. החכמה היא במראה פשוט ולא מתאמץ. קלילות, ריחוף עם מקצוענות מוקפדת ואהבה לגוף הנשי.

צילום: ענבל מרמריhttp://xnet.ynet.co.il

בחלקה השני התצוגה,

עלו על המסלול שמלות הכלה הלבנות קסומות וחלומיות עבודת קוטור של תחרה, קשירות, גדילים עוצרי נשימה.

הקהל

הו כמה סלב הגיעו לפרגן למעצב. הו כמה עיצובים שלו ראינו דווקא בין הצופים. ישבנו בקהל והרגשנו אהבה. הקהל אהב את מה שראה אבל בעיקר בא לאהוב את המעצב. כשהגיע אות הסיום ובלאיש יצא למסלול הקהל עמד על הרגליים. המעצב אהב אותם בחזרה מתכופף מחבק מתרגש עם הקהל ועם הדוגמניות החברות שאיתו. הוא הצליח לרגש את הקהל והקהל ריגש אותו בחזרה.

אנחנו צפינו בקסם. קסם של יופי, יצירה ובגרות.

צילום: פרדי מולי מתוך http://fashionforward.mako.co.il

סרטון התצוגה

No Comments

Post a Comment

הרשמו לאתר!

כל מה שחדש ב- Grey Times

ישירות למייל שלכם:

You have Successfully Subscribed!