החיים הם לא שחור ולבן – עפרה לרנר

הי, אני עפרה לרנר צורפת ומעצבת תכשיטים. הגעתי לעולם התכשיטים אחרי שנים רבות בהן עסקתי בעיצוב גרפי. עיצבתי אריזות למוצרים, פולדרים, ברושורים…עולם ממוחשב שהיתרגם בסופו של דבר לחומר מוחשי.

בשלב מסוים הכול נהיה אינטרנטי, וירטואלי מדי בשבילי. זה השלב שבו רציתי שינוי, לחזור ולגעת בחומרים עצמם. כך גיליתי את עולם הצורפות. היום כשאני מחפשת מקורות להשראה, הגרפיקה מתגנבת לא פעם דרך הדלת האחורית. אני בטוחה כי אלמלא זה היה המקצוע הקודם שלי התכשיטים שלי היו נראים לגמרי אחרת.

בעבודתי אני מחפשת את הצורה ויחד איתה את הצבע. הצבע, הוא "התבלין" שנותן את המגע הייחודי. כך הצורה והצבע מתחברים להרמוניה מושלמת.

עפרה לרנר

אבנים אפורות אני אוהבת במיוחד יש בהן משהו מרגיע, אלגנטי, נקי וברור. הצבע האפור תמיד נכון. האפור מאזן ומחדד כל אלמנט שבא לצידו.  לחלק מהאבנים האפורות יש מראה תעשייתי, אורבני וצעיר. לכן הרבה מאיתנו מתחברות אליו.

אחת האבנים החזקות והיפות המשתלבת אצלי בתכשיטים נקראת לברדורייט labradorite

עפרה לרנר

זוהי אבן טובה. אפורה בבסיסה עם מגוון רחב של צבעים וגוונים בתוכה, תכלת, חום, סגלגל, לבן, ושנהב. בכל זווית של אור היא משתנה פעם היא תראה בהירה ופעם כהה. לברדורייט משתלבת ומתאימה לכל גוון של עור ולכל בגד.

את הלברדורייט אני אוהבת לשלב עם עורות אפורים בגוונים כהים ובהירים, המתאימים למתכות כסף וזהב.

סגולות הלברדורייט: יש המשייכים אותה כאבן של מזל דלי, ומעבר להיותה אבן חן יפייפיה ומעניינת היא מחזקת בנו את המקוריות את האני שלנו. היא עוזרת בתהליכי חשיבה ומסייעת להבין מתי הזמן לעשות שינוי. מנטרלת מחשבות שליליות וכולה מלאה בחיוביות ויופי. האבן מאזנת את גופנו ומפחיתה סטרס ודאגות.

אבן נוספת המשתלבת נהדר בתכשיטים שלי היא המטייט Hematite

עפרה לרנר

זוהי אבן בצבעים אפורים אטומים, כהים ובהירים.  בגלל היותה אטומה היא נותנת לתכשיט מראה מתכתי, אורבני – מודרני ונקי מאוד. רבים בטוחים שאלו הן קוביות מתכת ומתקשים להאמין שמדובר באבנים.

את האבנים הללו אני רוכשת בחיתוכים ובצורות רבות. מה שמאפשר לי לשלב אותן בתכשיטים שונים ולהעניק בכל פעם מראה ייחודי וקצת אחר. זה החלק שאני ממש אוהבת.

סגולות  האמטייט מעבר ליופיין הן ריפוי עצמי, העצמה, התמקדות בהווה מחזקת את מערכת הדם הלב והכליות.

עפרה לרנר

 

בעיצוב תכשיטיי אני הולכת עם מה שהבטן אומרת לי. האפור מבחינתי הוא צבע שמאפשר לנו לראות את מגוון האפשרויות  שטמון בין השחור ללבן.

עפרה לרנר_______________________________________________________________

עפרה לרנר-צורפת ומעצבת תכשיטים 054-5720861

חנות: Ofralerner.etsy.com 

פייסבוק: Ofra Lener

No Comments

Post a Comment

הרשמו לאתר!

כל מה שחדש ב- Grey Times

ישירות למייל שלכם:

You have Successfully Subscribed!