עדי סנד – פופ כנעני

תערוכה של האמן עדי סנד התקיימה החודש בגלריה ברביעיית פלורנטין. התערוכה כללה עבודות גרפיטי, ציור, פיסול  וקרמיקה. ביום שבת בצהריים התקיים שיח אמן בגלריה ואנחנו התיצבנו כיאה לגרופיות של  הקופסונים.

שם התערוכה פופ כנעני בא להציג את השילוב של הגרפיטי הפופי ועבודות הקרמיקה הכנעניות ואנחנו חשבנו פופ ארט בארץ ישראל (כנען)?

את סנד אנחנו מכירות בעיקר מהרחוב, היצירות שלו אהובות צבעוניות וידידותיות לסביבה, מה שפחות הכרנו זה את מבחר המדיומים שהוא יוצר בהם. תצוגת העבודות בתערוכה היתה מרתקת.

אהבנו את האופן שהעבודות היו מוצגות בחלל. היה הרבה מה לראות וגם לאחר חקירה מדוקדקת גילנו פה ושם עבודות מוחבאות, מוסתרות, ממש כמו החויה ברחובות שפתאום מגלים קריצה שלו מפינה נסתרת.

היה נעים בשיח. סנד שיתף אותנו בעולמו בכנות ובנדיבות. אהב את השאלות וענה באריכות.

זה היה חידוש מרענן עבורנו בו שיח גלריה הוא לפעמים מאמץ של הקהל לתקשר עם אמן.

 עדי סנד קופסונים

  עדי סנד

נולד בגבעת השלושה, בילדותו המשפחה עזבה את הקיבוץ לטובת העיר. המעבר הותיר בו כמיהה בלתי פתורה לחופש, למרחבי הטבע, ולתחושת השייכות לקיבוץ. את החיפוש להשתייך הוא מרסס על הקירות האורבניים ושלטי העיר הגדולה. החיבור לעירוניות ולהצגת האמנות שלו על קירות של מבנים קשור אולי לעובדה שהוא דווקא אדריכל בהכשרתו. משנה את סדרי העיר, מאיר פינות עזובות או מיפה את המבנים.

 גרפיטי קומוניקטיבי

המון יצירות של סנד יש במרחב הציבורי. העבודה שלו משתלבת בעדינות ואסטטיות על קירות העיר, עמודים, שלטים, גדרות וארונות חשמל. המסר נגיש וקל לעיכול. דמויות של קופסונים שהוא המציא בשנות התשעים שהלכו והתפתחו איתו ביחד. לעיתים הם מיצגים אותו ולעיתים את החברה. תמיד בפעולה, צבעוניים ונעימים לעין. עדי מסביר לנו את החשיבות של מסר להיות כזה שמתקבל גם אצל הקהל. ה"נחמדות" של הדמויות זה מה שמאפשר את השיח גם אם יש בו ביקורת.

היופי והעדינות של הדמויות מאפשר להכניס אותם גם הביתה ולמכור לקהל הרחב. את דמויות הרחוב הוא מצייר על קרטון, לוחות עץ, מתכות, שלטים, דופן של מחשב וכל מה שהוא מוצא…ברחוב. נראה שהוא רוצה להכניס גם את אומנות הגרפיטי שלו, עם חתיכה של רחובות העיר, שתשמש כאקווריום נוח לדג שיוצג בבית.

עדי מספר שיש כאן גם שיקולי קיימות, הוא חסיד נלהב של מחזור. לא אחת הוא חוזר לסטודיו עם מציאות שנזרקו ברחוב שיהפכו תחת ידיו לקנבס של ציור.

 עדי סנד קופסונים

  איך מתפרנסים מגרפיטי

לא התפלאנו לראות בקהל ילדים, גם הילדים הפרטיים שלנו אוהבים לעקוב אחריו ברחבי העיר. סנד עצמו אומר כי הוא מצייר את הקופסונים בגובה של הילדים על מנת שהם יוכלו לאתר אותם. ילד חמוד אחד רצה לוודא שהאמן מודע לאפשרות של מכירת תמונות און ליין. הוא ניסה לעניין את סנד באפשרות מכירת תמונות באיביי. אהבנו לראות את הטבעיות של הילד מול סנד ואהבנו לראות את השמחה של סנד משאלות הילד. לרגע צפינו בשיח של ילדים נלהבים שדווקא הקטנצ'יק היה המבוגר האחראי.

  איפה ניתן לרכוש יצירות

אפשר לצור קשר דרך דף הפייסבוק או בטלפון לתאם ולהגיע לבית שלו שהוא גם סטודיו וגם גלריה.

עדי סנד קופסונים עדי סנד קופסונים עדי סנד קופסונים

  עדי סנד

פייסבוק: Adi Sened

3 Comments

 • Avatar

  מיכל מנור

  07.03.2017 at 17:18 הגב

  כייף של פוסט 🙂 גרם לי לחייך.

 • Avatar

  adi sened

  11.03.2017 at 22:24 הגב

  tnx
  me like!

 • Avatar

  אסנת ברק

  12.03.2017 at 10:37 הגב

  אהבתי. אמנות אורבנית כיפית. אין ספק שמשדרגת את העיר!

Post a Comment

הרשמו לאתר!

כל מה שחדש ב- Grey Times

ישירות למייל שלכם:

You have Successfully Subscribed!