אמנות מבטון – ראיון עם מרית מייסלר

Marit Meisler By Kfir Ziv קטןקוראים לי מרית מייסלר, אני בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי באקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל בירושלים (2000). גדלתי ביפו העתיקה, ממש על הים ואחרי סיבוב בעולם חזרתי אליה. בילדותי הטיחו בי שלבטח אני לוקחת את זה כמובן מאליו, לראות כך את הכחול הזה כל בוקר, אבל ההפך הוא הנכון, הים הופך לחלק ממך. יפו היא מקום מעניין. הדו קיום שמתקיים ביפו מקסים ולבוא "לעבודה" כל בוקר זה תענוג צרוף.

לימדתי עיצוב במחלקה לעיצוב מוצר באוניברסיטת  Pratt שבניו-יורק, בבצלאל וכיום אני מלמדת בשנקר בית הספר הגבוה להנדסה ולעיצוב. אני גם יושבת ראש ועד איגוד עמיתי ההוראה והמרצים מן החוץ בשנקר, שם איגדנו את כלל המרצים למען תנאי העסקה הוגנים יותר ומקווים לאגד עוד ועוד מכללות בארץ.

בשנת 2006 הקמתי את חברת העיצוב ceMMent Design בברוקלין ניו-יורק. לאחר שהייה של שש שנים בניו-יורק חזרנו לישראל עם זוג תאומים וכיום הסטודיו שלי ממוקם ביפו העתיקה.

home-page-bg

העיצובים שלי

העיצובים שלי מיוצרים מבטון, מתכת ופולימרים. משלבים איכויות ארכיטקטוניות בפריטים שימושיים. העבודות שלי מוצגות במוזיאון היהודי של ניו יורק, ברלין, מינכן, סן פרנסיסקו, פילדלפיה ועוד. בשנת 2010 חנוכיה‏ ומזוזה‏ שלי נרכשו על ידי המוזיאון בניו-יורק לאוסף הקבוע של המוזיאון.

1052700_274192529386312_1619613762_o

PURE GRAY no code

זה הנכון

הצורות הגיאומטריות הפשוטות של המוצרים מדגישות את החומריות של הבטון, והמתכת או האפוקסי המבריקים מדגישים בניגודיותם את הטקסטורה, הצבע והגימור המט של החומר.

את הבטון הגס האמון על בניית הבית אני מחזירה אל תוך הבית במוצרים קטנים ואינטימיים. למרות שבטון מזוהה לרוב כחומר קר ותעשייתי, אני יוצרת ממנו מוצרי בית ותשמישי קדושה בעלי איכויות חמימות ומעודנות.

מטרת העיצובים היא להגדיר מחדש את התפיסה לגבי מוצרים מסורתיים אותם אנו לוקחים כמובנים מאליהם. אני בוחנת את הצורה והחומר של אובייקטים כאלה, וקוראת תיגר על הדעות הקדומות שיש לנו לגבי צורות שנטועות בתודעה הקולקטיבית שלנו. תודעה המגדירה כיצד חפצים כאלה "אמורים" להראות, מאיזה חומרים ובאיזה שימושים. אני יוצרת סינטזה בין קודש וחול והעיצוב העכשווי מאפשר לאנשים להתחבר לתשמישי הקדושה ולשלב אסתטיקה עכשווית בבתיהם.

כל חלק מיוצר בעבודת יד ומעובד בסטודיו בתהליך המעניק לו איכויות ייחודיות.

מרית מייסלר

מרית מייסלר

איך את מתחברת לחומר? בידיים, בריאות ובלב.

מה מקורות השראה לעבודות שלך? ארכיטקטורה מודרניסיטית ועכשווית.

איך הגעת לתחום? רציתי להיות מעצבת יצרנית וחייתי בניו-יורק באותה תקופה, לכן החלטתי לעצב יודאיקה מבטון להכניס אסתטיקה עכשווית ולהוות חלופה דקורטיבית ליהדות השמרנית. מי שמע ב- 2006 על מוצר מבטון שלא לאמר מזוזה מבטון…

מה רצית להיות כשהיית קטנה? אסטרונאוטית (ובעלי יעיד שאני ממש אסטרונאוטית).

שם של מעצב נערץ: יעקב קאופמן.

איזו עיר אהובה עליך? ניו יורק. אחלה עיר ואני מרגישה שם בבית.

סרט שאהבת:  DELICATESSEN של Caro& Jeunet – גם מעוצב מהמם וגם קורע מצחוק.

מה המוטו שלך לחיים: מי שנותן אהבה, מקבל אהבה.

מרית מייסלר

  מרית מייסלר

אתר: cemment.com

חנות: Marmalada Market

פרטי התקשרות: 054-4923610  info@cemment.com

No Comments

Post a Comment

הרשמו לאתר!

כל מה שחדש ב- Grey Times

ישירות למייל שלכם:

You have Successfully Subscribed!