נופש אורבני – נווה צדק

מאת: מירב ביליצקי

כשמדברים עם אודליה סוירי הבעלים של טריאסטה על הסוויטות שלה, העיניים שלה נוצצות.

"טריאסטה" זה הגשמת החלום שלה. סוויטות בוטיק בנווה צדק, המעוצבות באהבה ובשימת לב לכל פרט ופרט.

הרעיון לאפשר נופש אלטרנטיבי בליבה של תל אביב, זה מה שמרגש את אודליה. להנגיש את העיר האורבנית עם טעם של פעם.

הכניסה אל הסויטות מפתיעה, מרגע שהקשת את הקוד הסודי נפתחת דלת עתיקה לתוך חלל הסויטה. אין לובי, אין פקידת קבלה, זהו הגעת ליד. מעבר מהיר מהרחוב אל הנופש.

טריאסטה גריי טיימס

הסוויטות מושקעות ונעימות ונותנות תחושה של רוגע.

בכל מקום שמסתכלים רואים השקעה ואהבה גדולה לעיצוב.

סגנון הווינטג' לא בא על חשבון כל הפינוקים והנוחיות הנדרשים מחופשה קצרה בעיר הגדולה.

טריאסטה נוה צדק

טריאסטה נוה צדק

טריאסטה נוה צדק

המבנה של "טריאסטה" הוא מבנה מקורי שנבנה לפני למעלה ממאה שנה. נווה צדק היתה השכונה היהודית הראשונה מחוץ לחומות יפו. בשנות השמונים החל המהפך הגדול של נווה צדק. שינוי שהפך אותה משכונה מוזנחת לפינת חמד בתל אביב ולאחד משטחי הנדל"ן היקרים בארץ. השינוי הביא לשכונה צעירים, אומנים, מסעדות וחנויות מעצבים. כך למעשה משחזרת השכונה את ימי הזוהר שלה בה אכלסו את נווה צדק  אומנים ואנשי רוח ידועים: הרב קוק, ש"י עגנון, דבורה בארון, נחום גוטמן ואחרים. וכיאה למרכז תרבות תוסס החל לפעול בשכונה בית הקולנוע הראשון בארץ "ראינוע עדן" בשנת 1914.

נופש אורבני בשכונה ספוגת הסטוריה שכזו זה כיף לכל חובבי האורבניות והאפור. המיקום של נווה צדק קרוב לכל הדברים הטובים בתל אביב – הים, השוק, המסעדות הטובות, וחנויות מדליקות. כדאי עוד משפט למה נופש אורבני

הקהל של Trieste

עסקי התיירות הם מוזרים, אתה יודע מאיפה אתה מתחיל אבל לא לאן זה מתגלגל. הסוויטות של טריאסטה היו מיועדות בעיקר לקהל תיירים לא ישראלי. תיירים המגיעים לישראל אבל לא רוצים לקבל סוויטה סטנדרטית בבית מלון. תיירים שרוצים ממש להרגיש את העיר בה הם מבקרים.

בהמשך גילו את הסוויטות כלות. הכלות מגיעות לסוויטה בבוקר ושם מתארגנות לערב הגדול. כל הצוות מגיע במיוחד, המאפרת, מעצב השיער והמשפחה הקרובה. ולשם הן חוזרות בסוף האירוע עם בן הזוג והטבעת החדשה 🙂

לעיתים הכלות מגיעות ערב קודם עם חברות ועורכות בסוויטות מסיבת רווקות מאולתרת.

7

טריאסטה הפך גם לוקיישן לצילומים והפקות שונות במקום זה צולמו גם מספר סדרות כמו להרוג את סבתא.

וחייבים להגיד מילה על השם – טריאסטה?

שאלנו את אודליה למה נבחר השם הזה לסוויטות.

ההשראה של אודליה מגיעה מהעיר טריאסטה שבאיטליה בה ביקרה בעבר והשאירה עליה רושם עז.  אז היתה אישה צעירה בטיול לאחר השרות צבאי.  כשהגיעה לעיר  הנמל הציורית היא נשבתה ביופיה. העיר משלבת נופים של ים מצד אחד ואסתטיקה אירופאית מובהקת מהצד השני. המראות היפים של העיר והנוף של הים הולידו אצלה תשוקה לארח אנשים במקום מרהיב. החלום לא עזב אותה. הרבה שנים לאחר מכן כאשר ראתה את המבנה המיוחד בנווה צדק  ידעה שהגיע הזמן להוציא את החלום לפועל.

זו הסיבה  שהיה לה חשוב לדייק בעיצוב, לתת שרות אירוח מפנק למבקרים והכי חשוב לאפשר להם חויה של וואו. העבודה הזו הפכה אותה לשגרירה נלהבת של תל אביב על כל גווניה וקסמה.

טריסטה גריי טיימס

 

לפייסבוק של טריאסטה

No Comments

Post a Comment

הרשמו לאתר!

כל מה שחדש ב- Grey Times

ישירות למייל שלכם:

You have Successfully Subscribed!