גדעון לוין – צילום אדריכלות

הצילומים של גדעון לוין, צלם אדריכלות, תפסו אותנו מהתחלה. הרבה אפור ובטון בדיוק כמו שאנחנו אוהבות. כמובן שהתחלנו לעקוב אחריו ומיד הבנו שאנחנו לא היחידות שעוקבות אחריו :). העבודות שלו מוכרות, מוערכות ומשתתפות בתערוכות בינלאומיות. אחרי ש"נפלנו" מכמה צילומים אפורים ויפים פשוט ביקשנו לראיין אותו למגזין.

גדעון לוין

אז איך הכל התחיל?

בשירות הצבאי צילמתי אינסוף רגעים מזווית המבט שלי כחייל ביחידת הצנחנים. לאחר סיום השירות החלטתי לעסוק בתחום באופן מקצועי וללמוד בבצלאל.

צילום אדריכלות התחיל אצלי מהשנה השנייה בבצלאל, כאשר מישהו פשוט פנה אלי שאצלם לו מבנה. בהמשך ככל שעברו הבנתי שמה שהכי מעניין אותי זה צילום דברים סטטטים. בצילום זה אני אוהב לשלוט בכל פרמטר בתמונה.

מה שמתחבר דווקא לצילום אדריכלי כי זה צילום מאוד איטי, לוקח זמן לפצח את הפריים.

צילום אדריכלי לא מתחנף כשמפנים אליו את המצלמה. כאשר מצלמים אנשים הם בדרך כלל  מנסים לצאת יפים בתמונות. לעומת זאת בצילום אדריכלות אני מרגיש שהמבנה אומר לי ״ככה אני עומד ולא אזוז מילימטר בשבילך, לא טוב לך אתה מוזמן להמשיך".

סיבה נוספת שבזכותה אני כל כך אוהב את התחום הזה, היא הלקוחות שמגיעים אלי. מגיעים אלי אינטליגנטים, מביני עניין ובעלי כבוד לצילום מדויק וטוב. לעבוד עם אנשים כאלה בשבילי זה תענוג אמיתי.

גדעון לוין גדעון לוין

גדעון לוין דנה רווהעיצוב פנים דנה רווהגדעון לוין בראהמה אדריכליםבראהמה אדריכלים

אהבה לבטון

יש לי אהבה גדולה לבטון. הוא בסיסי וצנוע ואפשר לראות אותו בכל מקום. יכול להיות שהסיבה שאני אוהב לצלם בטון נובעת מכך שהמצלמה מקבלת את הגוון אפור הזה בצורה מושלמת, הוא לא בהיר ולא כהה מידי. בדומה לצילום אדריכלי יש משהו בבטון שהוא לא מתחנף ״בוא תצלם אותי״. אני מאוד נמשך לחומרים לא מתחנפים ונוצצים, בטון מבחינתי לא מחייך ומאוד רציני, וזה משהו שמאפיין את האופי הצילומי שלי.

גדעון לוין

מה לגבי צילומים בשחור לבן?

שחור לבן אני מצלם ממש מעט. אבל פלטת הצבעים שלי בכל הצילומים היא מאוד עדינה מהסיבה שאני חושב שנושא שמצולם צריך לקבל את מלוא תשומת הלב ולא העיבוד. אני מאמין בצילומים צנועים. אני יכול להעביר שעות על גבי שעות בהקפדה על קומפוזיציה. כאשר הדימוי טוב אין צורך בצבעוניות רבה.

הצלחה בחו"ל

ביולי האחרון השתתף גדעון בכנס Barcelona International Photography Awards BIPA 2016. הוא נבחר לייצג את ישראל כאחד מ-7 הצלמים הבינלאומיים הטובים ביותר לשנת 2016 מתוך 500 צלמים מרחבי העולם שהשתתפו בתחרות.

גדעון נבחר הודות לתמונות מהפרוייקט "21 22 23" המתמקד בזיכרון הצבאי ובאינטרפרטציה האמנותית לזיכרון זה.

אז איך היה בברצלונה?

היה מדהים, זה תמיד מרגש להגיע לחו"ל ולראות את העבודות שלך תלויות בתערוכה. במיוחד כשאנשים ממקומות שונים בעולם מתחילים לפענח אותם. מבחינתי לייצג את המדינה זאת זכות גדולה. אין דבר המסב לי יותר אושר מלרגש אנשים דרך הפרויקט שלי. כבוד גדול. לתמונות נוספות מברצלונה

גדעון לוין

אחרי ברצלונה הוזמן לקרואטיה ובספטמבר הציג בפסטיבל הצילום הבינלאומי לצד הצלמים הטובים בעולם.

9

ביקשנו מגדעון לענות על שאלון גריי שלנו:

%d7%a9%d7%90%d7%9c%d7%95%d7%9f-600

 

  גדעון לוין:

052-5918815

אתר: www.181.co.il  www.gidonlevin.com

פייסבוק

אינסטוש

1 Comment

Post a Comment

הרשמו לאתר!

כל מה שחדש ב- Grey Times

ישירות למייל שלכם:

You have Successfully Subscribed!