בטון אפור מקופל

משרד האדריכלים Archea Associati נוסד באיטליה בשנת 1988. המשרד הוא רשת משרדים המונה כ 90 אדריכלים ופועלת בערים שונות באיטליה וגם בבייג'ין, דובאי. המשרד זכה בפרסי עיצוב רבים ובהכרה בינלאומית.

את המבנה המקופל המדהים הזה הוא עיצב ובנה עבור עירית  Seregno  שבאיטליה. המבנה עוצב לשמש כמרכז לילדים עם צרכים מיוחדים. Centro diurno per disabili

העיצוב השטוח של המבנה נועד להשתלב בנוף. המבנה נמצא בשדה פתוח והאדריכלים רצו להשאיר את תחושת המרחבים של השטח. המבנה  שהינו נגיש ומותאם לילדים מכיל כיתות לימוד, חדרי פעילות וספורט, וחניה תת קרקעית.

בטון המשתלב עם הטבע

מרכז2

כניסה אפורה ומזמינה

מרכז 4

הקיפול של הבטון

מרכז 6

המבנה עוצב כך שהרצפה הבטון שלו מתקדמת ומתקפלת והופכת לגג של כל המבנה.

הקיפול המיוחד של הבטון נועד לתת את ההרגשה של מבנה שעוטף ומחבק. מעין קונכייה גדולה שעוטפת את כל באי המרכז. בצד הקפל דפנות הקונכייה עבות מאוד, אך הם הולכת ונעשות דקות בחזית הבניין, בכניסה.

צורת הקפל היחודית הזו, מאפשרת למבנה להיות פתוח בשלוש חזיתות. חזיתות הזכוכית הפתוחות של המבנה  מחברות את  החוץ אל הפנים באופן המקסימלי. באופן כזה ישנה תחושה של מבנה שמגן ועוטף מצד אחד אך גם פתוח וחופשי מצד שני.

הגימור החלק והמוקפד של הבטון מעביר תחושה של חומר מוצק וחזק אך גם גמיש ואלסטי בעת ובעונה אחת.

מרכז

מרכז5

מצידו הפנימי של הקיפול הוא משמש מסדרון שדרכו ניתן להגיע לכל אזורי המבנה. הבטון נוקב בפתחים עגולים בכדי לאפשר משחקי אור בחלל. מיקום השמש המשתנה לאורך היום יוצר משחקי אור וצל בתוך המבנה.

פנים הקירות הפנימיים של הקפל כוסו בעץ טבעי במטרה לתת הרגשה של הליכה בטבע במעין יער ספק אורבני ספק טבעי.

מרכז 7

צילומים : Marco Casamonti

No Comments

Post a Comment

הרשמו לאתר!

כל מה שחדש ב- Grey Times

ישירות למייל שלכם:

You have Successfully Subscribed!