אפור של עיתון

מאת: גלית שול

בין העיתון האפור והאופנה הססגונית יש יחסים מורכבים. אופנה במיטבה עושה כותרות בעיתון. וכותרות בעיתון יכולים להיות מיוצגים באופנה.

אך האם עיתון עצמו יכול לעשות אופנה? עיתון – חומר הגלם, הנייר עצמו יכול להיות לביש?

בגדים מנייר

בשנות השישים הומצא נייר שיכול לשמש כטקסטיל לבדים. אופנה שהחלה כבדיחה לקידום מכירות תפסה תאוצה והתלהבות מצד הנשים. שמלות בהדפסים אמנותיים של אנדי וורהול, פיקסו ועוד נמכרו במחיר של דולר. השמלה החזיקה מעמד מספר שבועות. לאחר ההתלהבות הגדולה הגיעה האכזבה, הבגדים לא היו באמת נוחים והאופנה חזרה לבדים.

עיתון אפור

החומרים מהם עשויים המילים

"החומרים מהם עשויים המילים" זו שמה של התצוגה שהפיקו סטודנטים של שנקר. "מהות התערוכה הייתה לקחת את העיתון, חומר זמני וחד פעמי ולהפוך אותו דרך העיצוב למשהו ממשי ונצחי כמעט". לאה פרץ ראש המחלקה.

מערימות של גיליונות עיתון שעבר זמנם יצרו הסטודנטים אינספור פריטי אפנה ואקססורייז.

עיתון אפור עיתון אפור

צילום:תמי דהן

מהמגזין בחזרה מסלול

Lia Griffith שהיא גם מעצבת גרפית וגם מעצבת אופנה הופכת את היוצרות. מעצבת שמלות נשף מעשרות גיליונות של מגזין האופנה ווג. כך מוציאה את האופנה המצולמת במגזין ומחזירה אותה למסלול.

עיתון אפור

מתוך: www.liagriffith.com צילום: Ecouterre

אופנה ממוחזרת

מסלולי אופנה אוהבים להציג אופנה מחומר ממוחזר בכדי להתאים לטרנד הקיימות העכשווי.  מגוון של שמלות מעיתונים אפשר לראות במסלולי תצוגות האופנה כהצדעה לריסייקל.אופנה מעיתון

שמלת כלה עם אמירה

כאשר הסטודנטית דמי ברנס מאיטליה רצתה לעצב שמלת כלה מעיתון הא הרגישה שאין בכך אמירה מיוחדת. לאחר מחשבה היא החליטה לעצב את שמלת הכלה שלה מדפים של הסכמי גירושין. השילוב של שמלת כלה אופטימית והסכמי גירושין עצובים גורמת לצופה לחשוב שוב על  מוסד הנישואין. דמי העלתה את התמונה לפייסבוק וזו הפכה לויראלית תוך מספר ימים מה שגרם לה להפוך למיני סלב ולהתראיין בכלי התקשורת.

שמלת כלה מעיתון

פסטיבל הנייר בהוד השרון

בחופשת פסח האחרונה, קפצנו לראות את פסטיבל הנייר שהתקיים בקניון שרונים. 70 אומנים הציגו עבודות נהדרות עשויות מעיסת נייר. בין האומנים השונים קלטנו מיצג  מצטנע של שמלות עשויות עיתון. אהבנו את מה שראינו.תערוכת יצירה מעיתון

חקירה קצרה העלתה את הפרטים המפתיעים, את השמלות עיצבו שתי בחורות חרדיות מינה שולמן, בת 20 ו וסימי ווסרמן, בת 18. "המטרה שלנו היתה להוציא את השמלות הכי יפות, עדכניות, מרשימות – והכי חשוב צנועות. העבודה היתה מהנה מאוד, מלמדת, יצירתית ובעיקר חיברה אותנו למי שאנחנו ולערכים שלנו" הן מספרות בראיון לאתר החרדי "לובי נשי".

עיתון על בד

ומהעיתון המודפס, להדפסת עיתון על בד. נסיים עם קארי ברדשו אהובתנו בשמלה של דיור, הפוך על הפוך על הפוך.

שמלה מעיתון

 

מוזמנים להיכנס ללוח פינטרסט המקסים של אופנה מנייר שהכינה תמרי

פינטרסט אופנה מעיתון

No Comments

Post a Comment

הרשמו לאתר!

כל מה שחדש ב- Grey Times

ישירות למייל שלכם:

You have Successfully Subscribed!