אינבדר – אומנות הפיקסלים

את inveder ראינו פעם ראשונה בטיול בפריס ומאז אנחנו מחפשים אותו בכל מקום אליו אנחנו מגיעים.

אינבדר הוא אמן אורבני מצרפת. הוא לקח את שמו ממשחק הוידאו פולשים מהחלל (1978). העבודות הן פסיפס מאריחי קרמיקה מרובעים שנותן מראה של דמות מפוקסלת. בתחילה היו אלה דמויות של משחקי מחשב מהמאה ה 20 כמו פקמן ובהמשך פרץ החוצה עם דמויות נוספות ולערים נוספות. היום יש לו יצירות בערים רבות ברחבי העולם.

Rubikcubism

אחד החידושים החשובים ביותר של Invader היה סגנון של אמנות פסיפס המשתמש בקוביות הונגריות. הוא מסדר על פאות הקוביה את הקומפוזיציה שצריך ליצירה שלו ומחבר עשרות קוביות לכדי תמונה אחת. סגנון יחודי זה עורר השראה למאות חיקויים ועזרה לבסס את אינבדר כאמן מוביל.

לאחרונה, הוא פיתח סגנון חדש המחקה את קודי QR. ביצירות אלה הוא משתמש בפסיפסים פשוטים של אריחי אמבטיה בצבעים של שחור לבן. הרעיון הוא שמי שרואה את העבודה יכול בעזרת הסארטפון לפענח את ההודעה המוצפנת ביצירה.

אינבדר מגדיר את עצמו כאומן חופשי ולא מוגדר –UFA, an Unidentified Free Artis – הוא נהנה מהאנונימיות שלו "אני יכול לבקר בתערוכות שלי בלי שהמבקרים יוכלו לדעת מי אני באמת גם אם אני עומד במרחק צעדים ספורים מהם"

בשנת 2000 החל אינבדר להציג את עבודותיו בגלריות כגון גלריה מגדה דניז בפריס, גלריית MAMA ברוטרדם והמוזיאון לאמנות עכשווית בלוס אנג'לס. דבר שמאפשר לו להתפרנס מעבודותיו ולהתנסות ביצירות קבועות ולא רק במרחב הציבורי.

מה שלא מונע ממנו לעבוד גם ברחוב ואפילו להיעצר בלוס אנג'לס ליד התערוכה בה הציג.

ראיון עם אינבדר שמופיע עם מסכה לאורך כל הראיון 🙂

תמונת השער מהאתר advers.com  המקור כאן

No Comments

Post a Comment

הרשמו לאתר!

כל מה שחדש ב- Grey Times

ישירות למייל שלכם:

You have Successfully Subscribed!